Hakkımızda

1982 yılında kurulan İzmir Selen Kimya A.Ş. , bünyesinde bulunan işinin uzmanı mühendis kadrosu ile Gıda, Tekstil, Deterjan, Deri ve Artıma sektörlerine , kimyasal hammadde satışı yapmaktadır. Hizmet verdiği sektörleri yakından takip ederek, müşterilerine en yeni , en kaliteli hammadde alternatiflerini en uygun koşullarda sunmayı hedeflemektedir.

İzmir Selen Kimya A.Ş. tecrübesini , günümüz teknolojisi ve gelişmeleri ile birleştirerek ürün çeşitliliğini sürekli arttırmaktadır.

Yerel üretimi desteklemek ile birlikte , farklı sektör ihtiyaçları için çeşitli hammaddelerin ithalatını da yapmaktadır.


Amacımız
Kimya endüstrisindeki gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerimize en kaliteli ürünleri ve hizmeti sunmak en büyük amacımızdır. Bu bağlamda , müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünlerin satışını yapmayı ; faaliyette bulunduğumuz tüm alanlarda, tam müşteri memnuniyeti sağlamayı; kaynaklarımızı etkin yönetmeyi; toplam kalite felsefesini esas alarak, hedef pazarlarda büyüme gerçekleştirmeyi; çevre, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ilgili kanun ve yönetmeliklere uymayı; sahip olunan kalite, çevre yönetim sistemi, iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi gerekliliklerini ilgili standartlara uygun olarak yürütmeyi ve sürekli iyileştirmeyi amaç edinmiştir.

Akıllı yatırım; performans, verimlilik ve karlılıkla büyümemizi sürekli kılmak için heyecan , hedef, motivasyon ve enerjimizi sürekli geliştirmektir.

Değerlerimiz
Operasyonumuzu yürütüp, müşterilerimize en kaliteli, en uygun ürünü sunarken 5 ana değerimiz bize ışık tutar.

Emniyet
İşimizi yaparken , her türlü emniyet önlemini alarak operasyonumuzu yürütmeye özen gösteririz. İnsana , çevreye zarar vermeden iş yapmak en büyük önceliğimizdir.

Saygı
İçinde bulunduğumuz dünyaya saygı duyarız. Bu kanun ve kurallara uymak ile başlar. Müşterilerimiz, çalışanlarımız , iletişimde olduğumuz tüm grupların fikirlerine değer verir, dinleriz. Çeşitliliğe inanırız.

Operasyonlarımızda Mükemmellik
İşimizi en iyi şekilde yapmaya özen gösterir, kendimizi sürekli geliştiririz. İşimiz tehlikeli ve hassas bir iş kolu , bunun farkında olarak geliştirdiğimiz kalite ve operasyon kurallarımız çerçevesinde işimizi en mükemmel şekilde yaparız. En kaliteli sonucu hedefleriz. Öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye çaba harcar, kaynak ve zaman yaratırız.

Şeffaflık & Dürüstlük
Operasyonumuzun her noktasında insan sağlığı ve çevreye zarar vermeden gerçekleştiriyor ve operasyonumuzun her aşamasındaki proseslerimizi iş ortaklarımız ile paylaşıyoruz. İç ve bağımsız denetimler ile proseslerimizi kontrol ediyor, kontrol ettiriyoruz. Açık , net ve dürüst olmayı seviyor ve tercih ediyoruz.

Yenilikçi
Dünya değişiyor, tüketici ihtiyaçları , talepleri her gün farklılaşıyor. Dünya trendlerine paralel olarak kendimizi geliştirmek, tüketicilerimize yenilikçi , hayatlarını kolaylaştıracak ürünler sunmak üzere çalışıyor , bu alana yatırım yapıyoruz.

Etik ve Uyum Kurallarımız
İzmir Selen Kimya A.Ş. Etik ve Uyum Kuralları
  • 1. Faaliyette bulunduğumuz ülkenin tüm yasal düzenlemelerine uygun davranmayı,
  • 2. İnsan haklarına saygı duymayı, hiçbir çalışanı tacize, fiziksel veya manevi cezaya ya da diğer istismar çeşitlerine maruz bırakmamayı,
  • 3. İzmir Selen Kimya ve kuruluşlarının iş ilişkisi sürecinde edindiğimiz her türlü gizli bilgisini ve varlık ve mülklerini korumayı,
  • 4. İzmir Selen Kimya ve kuruluşlarının itibarını zedeleyecek iş ve işlemlerde bulunmamayı,
  • 5. Tedarik ettiğimiz tüm ürün/hizmetleri ilgili sözleşmemizde belirtilen kalite ve güvenlik ölçütlerine uygun olacak şekilde sağlamayı,
  • 6. Tüm faaliyetlerimizi dürüstlük kuralına uygun şekilde gerçekleştirmeyi,
  • 7. Hiçbir İzmir Selen Kimya ve kuruluşları çalışanına veya bir üçüncü kişiye, bu kişilerin görevlerini yerine getirme şeklini etkilemesi amacıyla ödemeler, hizmetler, hediyeler, eğlence veya başka faydalar teklif etmemeyi veya sunmamayı,
  • 8. İzmir Selen Kimya ortakları ve çalışanları olarak Davranış Kuralları hakkında bilgi sahibi olduğumuzu ve bu kurallara uyacağımızı ve kendi tedarikçilerimizin de bu kurallara uymasını sağlayacağımızı taahhüt ederiz.

Markalar